Miehet edustus – Kausi 2007-2008, 2.divisioona

Tarina

Kausi 2007-2008 oli seuralle kehittymisen aikaa. Naisten ja B-tyttöjen joukkueet aloittivat ensi kertaa sarjassa, samaten kuin C-poikien joukkue. Kokonaisjoukkuemäärä seurassa kasvoi yhtäkkiä 7:ään joukkeeseen. Jaostolle tämä asetti runsaasti uusia haasteita, mutta onneksi jokaiselle joukkueelle löydettiin taustavoimia sen verran, että kausi oli mahdollista viedä kunnialla loppuun.
Edustusjoukkueen kausi päättyi runkosarjaan, kun 3.sija ei edellyttänyt jatkopeleihin. SBS Lapua ja SB Vaasa menivät nousukarsintoihin. Ensi vuonna uudella onnella! Kiitos kaikille taustajoukoille, tukijoille ja pelaajille onnistuneesta kaudesta.

 

Ottelut kaudella 2007-2008, 2.divisioona
Pvm Paikka Ottelu Sarja Tulos
29.9.2007, 00:00Lapua, Urheilutalo SBS Lapua - ISBRunkosarja
5 - 0
6.10.2007, 00:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - SISURunkosarja
8 - 5
7.10.2007, 00:00Kokkola, Hollihaka Redy - ISBRunkosarja
8 - 9
20.10.2007, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - HiPaRunkosarja
11 - 12
27.10.2007, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - PetoRunkosarja
6 - 5
28.10.2007, 00:00Kokkola, Hollihaka Nibacos - ISBRunkosarja
3 - 7
11.11.2007, 00:00Nurmo, Nurmohalli NJ - ISBRunkosarja
1 - 11
18.11.2007, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - SB VaasaRunkosarja
8 - 4
24.11.2007, 00:00Pietarsaari, Urheilutalo Jeppis FBC - ISBRunkosarja
7 - 9
8.12.2007, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - NibacosRunkosarja
6 - 4
16.12.2007, 00:00Seinäjoki SISU - ISBRunkosarja
4 - 13
5.1.2008, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - RedyRunkosarja
8 - 7
19.1.2008, 00:00Kannus, KitinVapari HiPa - ISBRunkosarja
8 - 6
26.1.2008, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - SBS LapuaRunkosarja
9 - 14
27.1.2008, 00:00Peräseinäjoki, Ritola-halli Peto - ISBRunkosarja
6 - 9
1.2.2008, 00:00Vaasa, Kauppis SB Vaasa - ISBRunkosarja
5 - 2
9.2.2008, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - NJRunkosarja
21 - 6
10.2.2008, 15:00Ilmajoki, Ilmajoki-Halli ISB - Jeppis FBCRunkosarja
14 - 7

 

Sarjataulukko kaudella 2007-2008, 2.divisioona

OVTHTMPMP
1SBS Lapua18160220010732
2SB Vaasa1814041289028
3ISB18130515711126
4Nibacos1812061268124
5Peto1890910911618
6HiPa18701113515514
7Jeppis FBC18601214518312
8SISU18501312116610
9Redy18501311115510
10NJ1830151141856