SALIBANDYJAOSTO PÄÄTTI KAUTENSA

Ilmajoen Kisailijoiden salibandyjaosto päätti kautensa palkitsemistilaisuudessa Ilmajoki-hallilla perjantaina 18.4. Paikalla oli mukavasti salibandyväkeä ja lajin kasvu näkyi ja kuului myös jaoston puheenjohtajan, Timo Jouppilan puheessa. Hän muistutti lisääntyvien harrastajamäärien tuomasta haasteesta myös vanhemmille sekä muulle tausta- ja talkooväelle. Varsin onnistuneen kauden läpivieneen salibandyjaoston alaisuudessa toimi ennätysmäärä joukkueita, 7 kappaletta, joista kaikki pelasivat myös Salibandyliiton sarjoissa. 123 lisenssipelaajalla sijoitutaan koko liiton Pohjanmaan alueen (Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa) harrastajamäärävertailussa jo sijalle 5.

Palkitut 2008

B-tytöt
Vuoden harjoittelija Henna Pöytälaakso
Tsemppari Virve Mukkala
Yleispelaaja Outi Latva-Kokko
Lisäksi valmentaja Timo Paakkinen ja joukkueenjohtaja Hanna Joensuu palkitsivat koko joukkueen elokuvalipuilla.

Naiset
Vuoden harjoittelija Jenni Mukkala
Tsemppari Marjaana Rasku
Yleispelaaja Laura Rissanen

D-pojat
Vuoden harjoittelija Eero Santaharju
Tsemppari Olli Kivistö
Yleispelaaja Jere Lahti-Röyskö
Lisäksi valmentajat Juho Rinta ja Arttu Rahko sekä joukkueenjohtaja Pekka Joensuu palkitsivat koko joukkueen elokuvalipuilla.

C-pojat
Vuoden harjoittelija Jouni Lampinen
Tsemppari Tuomas Tuohisaari
Yleispelaaja Mikael Rinta-Röyskö
Lisäksi valmentajat Janne Haapamäki sekä Mikko ja Petri Kivimäki palkitsivat koko joukkueen ISB-lippalakeilla. C-pojat puolestaan muistivat valmentajiaan lahjakorteilla.

B-pojat
Vuoden harjoittelija Juho Rinta
Tsemppari Jaakko Sihto
Yleispelaaja Miikka Mantila

Miehet II
Vuoden harjoittelija Tomi Ruohoniemi
Tsemppari Jukka Mäenpää
Yleispelaaja Aki Vainio-Hynnilä

Miehet edustus
Vuoden harjoittelija Pekka Laitila
Tsemppari Tatu Hietikko
Yleispelaaja Eero Rahnasto
Miesten joukkueenjohto palkitsi koko joukkueen ISB-pikeepaidoilla.

Jaoston palkinto aktiivisesta seuratoiminnasta: Pekka Joensuu.